Przejdź do treści

Zastosowanie kwasu hialuronowego

Kwas hialuronowy to substancja, która przez wielu nazywana jest „eliksirem młodości”, a to dlatego, że ma bardzo szerokie zastosowanie w kosmetyce. Niemniej jednak nie tylko, bo trzeba podkreślić, że zastosowanie tego kwasu jest znacznie większe. Dlatego też warto jest spojrzeć na niego nieco szerzej i przyjrzeć się wszystkim dziedzinom, w jakich jest wykorzystywany.

Kosmetyka

Mówiąc o kwasie hialuronowym, nie można nie wspomnieć o kosmetyce, bo to właśnie w tej dziedzinie jest on najczęściej wykorzystywany. Otóż dodaje się go do wielu kremów odmładzających. Jednakże kwas hialuronowy bardzo często stosuje się też w gabinetach medycyny estetycznej. Wstrzykuje się go między innymi po to, aby usunąć zmarszczki czy też powiększyć piersi. Jako że jest on naturalnym składnikiem naszego organizmu, nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Po określonym czasie ulega on jednak w naszym organizmie rozpadowi.

Okulistyka

Jako że kwas hialuronowy znakomicie wiąże wodę, wykorzystuje się go także do produkcji kropel do oczu i płynów do soczewek kontaktowych. Niekiedy także podczas zabiegów chirurgicznych, na przykład usuwania zaćmy.

Ortopedia

Stosuje się go także przy leczeniu chorób kości i stawów. Wówczas stawia się na zabieg, jakim jest wiskosuplementacja, a więc wstrzykiwanie zastrzyków z kwasem hialuronowym.

Ginekologia

Na koniec dodajmy jeszcze, że kwas ten przyspiesza gojenie się ran pooperacyjnych na szyjce macicy, sromie i pochwie.

2 komentarze do “Zastosowanie kwasu hialuronowego”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.