Przejdź do treści

Wszystko, co musisz wiedzieć o witaminie K2

Witamina d3 k2

Każdy z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że witaminy są naszemu organizmowi niezbędne. Niemniej jednak większość z nas ma pojęcie o najbardziej popularnych witaminach, podczas nie wie nic o tych, o których mówi się nieco mniej. Doskonałym przykładem takiej witaminy jest witamina K2, której postanowiliśmy przyjrzeć się nieco bliżej, bo jest ona dla każdego z nas bardzo ważna.

Zapobieganie chorobom sercowo-naczyniowym

W pierwszej kolejności należy zauważyć, że witamina K2 zapobiega chorobom sercowo-naczyniowym, które są zmorą XXI wieku. Często są one spowodowane gromadzeniem się w tętnicach wapnia. Osadzanie się wapnia ogranicza natomiast właśnie witamina K2. Co jeszcze?

Mocne kości

Dodajmy też, że witamina K2 pozytywnie wpływa na nasze kości. Jak już zostało powiedziane, odgrywa ona kluczową rolę w metabolizmie wapnia, a więc głównego minerału, który znajduje się w kościach. Skutkiem tego poprawia ona zdrowie kości, a także zmiesza ryzyko powstania osteoporozy.

Zdrowe zęby

Dodajmy jeszcze, że witamina K2 sprzyja również naszym zębom, choć na razie nie mówi się o tym głośno, gdyż nie zostało to potwierdzone poprzez badania na ludziach.

Walka z rakiem

Niektóre badania sugerują natomiast, że witamina K2 zapobiega chorobom nowotworowym i przedłuża długość życia.

Jak w związku z tym widzimy ma ona wiele zalet. Dlatego też warto sięgnąć po suplement diety, dzięki któremu wyrównamy jej poziom w naszym organizmie.

2 komentarze do “Wszystko, co musisz wiedzieć o witaminie K2”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.