Przejdź do treści

Właściwości lecznicze srebra koloidalnego

Chcąc nabyć srebro koloidalne, każdy z nas może je zakupić w aptece, bo ten suplement diety znajdziemy w każdym tego typu punkcie. Wielu uważa, że jest to lek na wszelkie dolegliwości. Mimo wszystko należy zauważyć, że suplementy na jego bazie w zasadzie są do zupełnie czegoś innego. Na pewno mają się ni jak do prawdziwego srebra koloidalnego. Czym w związku z tym jest takie srebro i jakie ma właściwości lecznicze?

Czym jest srebro koloidalne?

Na początek odpowiedzmy sobie w ogóle na pytanie, czym jest takie srebro koloidalne zwane także srebrem koloidowym lub kolargolem. Warto zauważyć, że jest to surowiec farmaceutyczny wykorzystywany przede wszystkim w dermatologii i okulistyce, który jest połączeniem srebra z białkiem lub żelatyną.

Właściwości lecznicze

Srebro koloidalne było bardzo szeroko stosowane na przełomie XIX i XX wieku, kiedy to nie było jeszcze antybiotyków, które zwalczałyby chorobotwórcze drobnoustroje. Dziś rzecz jasna są one już bardzo szeroko dostępne, ale mimo wszystko, jako że srebro takie posiada właściwości bakerio- grzybo- i wirusobójcze również stosuje się je bardzo często.

Obecnie srebro koloidalne ma zastosowanie przede wszystkim zewnętrzne. Na jego bazie są produkowane między innymi krople i maści do oczu. Poza tym stosuje się je także jako środek ściągający do stosowania miejscowego w dermatologii, choć trzeba zaznaczyć, że leki dermatologiczne z wykorzystaniem srebra koloidalnego stosuje się dziś coraz rzadziej.

Suplement diety na bazie srebra stosować można natomiast przy przeziębieniach, kaszlu, katarze, zapaleniu oskrzeli czy opryszczce.

2 komentarze do “Właściwości lecznicze srebra koloidalnego”

  1. W zasadzie srebro w czystej postaci nie ma zbyt szerokiego zastosowania. Poza tym łatwo jest z nim przesadzić, a nadmiar srebra może prowadzić do srebrzycy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.