Przejdź do treści

„Ukryte terapie” Jerzy Zięba – recenzja

Jerzy Zięba, autor książki „Ukryte terapie” w swoim dziele porusza tematy, o których lekarze nie specjalnie chcą mówić. Zięba wskazuje również, jak bardzo środowisko lekarzy jest zamknięte na zmiany oraz powiew świeżości. Autor odpowiada na pytania, czy każdy może wyleczyć się samemu? Czym są choroby i jak je leczyć? Zaufać farmacji, a może naturalnym środkom?

Książka zwraca uwagę na kwestię dotyczącą suplementacji naszego organizmu witaminami oraz minerałami. Autor w przyjazny i prosty sposób wyjaśnia i opisuje ważne zagadnienia dotyczące zdrowia człowieka. Książka pozwala lepiej spojrzeć na znane i mniej znane, a nawet zupełnie nieznane fakty dotyczące zdrowia i organizmu. Dzięki książce będziemy w stanie poradzić sobie i zapobiegać chorobom.

„Ukryte terapie” powinni przeczytać ci wszyscy, którzy ślepo wierzą lekarzom i ufają farmaceutykom, pochłaniając kilogramy pastylek i pigułek. Książka stosuje na czytelniku terapię szokową, która po lekturze skłania do refleksji.

Zięba w swojej książce zarzuca lekarzom, że:

  • Uczestnicząc w szkoleniach organizowanych przez firmy farmaceutyczne, zostają przez nie zwyczajnie przekupieni. Lekarz, który po wielu latach stosowania, zmienia polecany lek? Wygląda podejrzanie.

  • Lekarzom nie zależy na Tobie. Stosują utarte schematy i wzorce leczenia swoich pacjentów. Po co się nadwyrężać? Przecież każdy pacjent jest taki sam…

  • Lekarze, którzy wyjdą przed szereg, są narażeni na krytykę ze strony środowiska branżowego. Dlatego lekarze rzadko decydują się na proponowanie naturalnych terapii w leczeniu pacjentów. Leczenie larwami, które wzięło się z medycyny tradycyjnej, przeszło długą i trudną drogę, zanim oficjalnie zostało przyjęte przez zamknięte na innowacje środowisko lekarzy.

  • Rzadko który lekarz proponuje zastosowanie zdrowej diety. Zdrowa dieta się nie opłaca, ponieważ pacjent będzie narażony na o wiele mniejsze ryzyko zachorowalności na różne choroby, a to przedkłada się na uszczerbek w biznesie. Lekarze nie leczą chorób, jedynie walczą z ich oznakami. Zamiast tuszować chorobę, należy jej zapobiegać oraz leczyć, biorąc pod uwagę przyczyny choroby. Podobnie sprawa ma się z nadmiarem cholesterolu oraz nowotworami.

Jerzy Zięba porusza bardzo ważną kwestię, która stoi u podwalin całego systemu naturalnego leczenia- choroba jest tylko skutkiem, objawem pierwotnej przyczyny, której często nie znamy. Leczenie należy zacząć od siebie i często można je na tym etapie skończyć. Ważne jest to, co jemy, jakie mamy nawyki oraz jakie składniki dostarczamy do organizmu. Chorobom należy zapobiegać, a nie leczyć. Autor omawia w swojej książce również inne, niewygodne dla lekarzy i firm farmaceutycznych fakty:

  • W jaki sposób powstaje płytka miażdżycowa? Powstaje z tłuszczu, gdy w organizmie jest jego nadmiar? Może wynika z nieprawidłowej gospodarki wapniem? Dlaczego lekarze wstawiają by-passy, które po paru latach należy wymieniać, zamiast stosować skuteczną kurację witaminą K2? Po wyleczeniu traci się klienta.

  • Dlaczego nie prowadzi się żadnych badań na temat skuteczności witaminy B17? Niezależnych firm nie stać na takie badania, natomiast koncerny nie biorą się za to, ponieważ im się to nie opłaca. Witamina B17 nie może zostać opatentowana, a badania są niezwykle kosztowne i długotrwałe, dlatego koncerny nie widzą w niej żadnych korzyści materialnych.

  • W jaki sposób możemy zafundować dziecku cukrzycę typu 1? Ładując w nie słodycze i inne słodkie pokarmy.

Tylko Ty jesteś w pełni odpowiedzialny za swoje zdrowie. Im więcej wiedzy nagromadzisz, im więcej wiesz na temat zdrowia oraz własnego organizmu, tym lepiej dla Ciebie. Leczenie można, a nawet trzeba zacząć od siebie. Na jednego lekarza, który ma poczucie misji i faktycznie chce dla Ciebie jak najlepiej, przypada parunastu, którzy zostali przekupieni przez firmy farmaceutyczne, a ich główną misją jest zarabianie pieniędzy. Nie zawierzaj ślepo swojego losu w obce ręce. Miej wiedzę i weryfikuj ją z zachowaniami Twojego lekarza. Nigdy nie wiesz, na kogo trafisz- osobę, która Cię wyleczy, a może „lekarza”, który wydoi Cię z ostatniego grosza?

4 komentarze do “„Ukryte terapie” Jerzy Zięba – recenzja”

  1. Książka Zięby jest bardzo kontrowersyjna i wielu lekarzy nie zgadza się z tym, że chorych należy leczyć za pomocą niesprawdzonych metod. Co o tym sądzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.