Przejdź do treści

Termogeniki – na wspomaganie odchudzania.

Środki o działaniu termogenicznym poprawiają metabolizm organizmu, dzięki czemu zużywa on więcej kalorii. Takie preparaty podnoszą delikatnie temperaturę ciała, co zmniejsza apetyt – gdy jest nam ciepło, nie mamy ochoty na ciężkie posiłki. Co więcej, wpływają one na szybsze spalanie tłuszczu podczas ćwiczeń.

Termogeniki są dobrym rozwiązaniem dla osób, które mają problem ze spaleniem tłuszczu mimo intensywnych ćwiczeń i chcą zwiększyć wydatek energetyczny w stanie spoczynku.

Oto kilka termogeników, z którymi warto się zapoznać.

Zielona kawa

Jest znana przede wszystkim z dużej zawartości kwasu chlorogenowego, ale nasi pacjenci mówią także o jej silnym działaniu pobudzającym. Zielona kawa zawiera taką samą ilość kofeiny, co tradycyjna kawa, ale wielu pacjentów twierdzi, że jest ona jeszcze mocniejsza. To działanie wiąże się także ze zmniejszeniem apetytu. Przyjmowanie zielonej kawy przed treningiem pomoże w osiąganiu lepszych rezultatów i sprawi, że będziemy bardziej skupieni.

Kofeina zawarta w zielonej kawie ma działanie moczopędne, dlatego usuwa nadmiar wody z organizmu. Najlepiej jest kupić ją w formie zmielonych ziaren.

Zielona herbata

Niewielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zielona herbata ma dwa razy więcej substancji pobudzających, co kawa – trzeba ją tylko odpowiednio (czyli krótko) zaparzyć.

Zielona kawa zawiera polifenole, które przyczyniają się do ograniczenia wzrostu nowotworów i chorób układu krążenia. Jeśli czytasz ten artykuł, na pewno interesuje Cię wpływ zielonej herbaty na odchudzanie. Podczas badań na Uniwersytecie w Birmingham odkryto, że przyśpiesza ona spalanie tłuszczu aż o 17%. Ma ona także kilka innych działań, które są bardzo korzystne przy odchudzaniu:

  • Stymuluje spalanie tłuszczu nawet podczas średnio intensywnych ćwiczeń
  • Zwiększa wrażliwość na insulinę
  • Zwiększa tolerancję glukozy

Jeśli nie masz czasu na przygotowywanie zielonej herbaty zgodnie z rytuałem, spróbuj naszych kapsułek, zawierających wyciąg z tego surowca. Polecamy go wszystkim osobom, które chcą nie tylko zrzucić nadmiar kilogramów, ale także oczyścić organizm z toksyn.

Yerba mate to roślina wspomagająca odchudzanie, która pochodzi z Ameryki Południowej. Jej właściwości można wymieniać bardzo długo, bo yerba mate:

  • hamuje apetyt
  • dostarcza witamin i minerałów (między innymi magnezu)
  • przyśpiesza metabolizm
  • dodaje energii – zawiera więcej kofeiny, niż kawa

Działanie yerba mate różni się od kawy, ponieważ dostarcza ona dłuższego pobudzenia – jej działanie mija dopiero po kilku godzinach.

Jeśli chcesz maksymalnie skorzystać z działania yerba mate, najlepiej jest pić ją w tradycyjny sposób. Dla osób, które odchudzają się, przygotowaliśmy yerba mate z dodatkiem ziół, dodatkowo pobudzających przemianę materii.

W naszym sklepie znajdziesz kilka odmian yerba mate, na przykład wersję z guaraną (która także jest środkiem dostarczającym energii) albo mocniejszą Mate bez patyczków. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z piciem Mate, zacznij od słabszych wersji i wersji smakowych, które są przystępniejsze w smaku. Na początku można także zmniejszyć dawkę yerba mate do na przykład 1/4 lub 1/2 naczynka, a później zwiększyć ją do 3/4.

Papryka chili i jalapeno

Skutecznie poprawia metabolizm i podwyższa termogenezę. Kapsaicyna – główny składnik odpowiedzialny za palący smak papryki, poprawia nastrój i pozwala spalać więcej kalorii w trakcie treningu. Lepszy nastrój oznacza, że mamy mniejszą ochotę na podjadanie. Papryka zachowuje swoje właściwości zarówno w całym owocu, jak i w formie mielonej i w kapsułkach.

Jej zaletą jest to, że możesz ją jeść codziennie i dzięki temu regulować swoją masę ciała. Polecamy ją przede wszystkim w formie grubo mielonej, która ułatwia jej stosowanie. Jeśli będziesz dodawał ją do każdego posiłku, w naturalny sposób przyśpieszysz swój metabolizm i będziesz mógł spalić nadmiar kalorii.

Można także kupić tabletki, które zawierają paprykę, które będą dobrym wyborem dla osób, nielubiących jej palącego smaku.

4 komentarze do “Termogeniki – na wspomaganie odchudzania.”

  1. Ciekawy artykuł 🙂 Do listy dodałbym jeszcze ekstrakt z pomarańczy gorzkiej oraz z pokrzywki indyjskiej. (szczególnie druga pozycja ma dobrze udokumentowane działanie przyspieszające metabolizm)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.