Przejdź do treści

Suplementy, czy to szansa na dobre zdrowie?

  Zdrowie w kapsułkach

  Dlaczego suplementy są szansą na dobre zdrowie?

  Zdrowie człowieka jest bardzo kruche. Przekonał się każdy o tym, kto z dnia na dzień dostał diagnozę Nowotwór.

  Wówczas zadajemy sobie pytanie: Dlaczego ja, jak do tego mogło dojść? Każdy człowiek powinien rozumieć jak żyć, by zachować swoje zdrowie. Co robić by oddalić moment spotkania z chorobą oraz jak pomóc organizmowi by na długie lata zachował siły witalne. Kiedy przychodzi choroba to ludzie myślą że to przypadek ale przypadków nie ma.

  Dzisiejsza medycyna syntetyczno-chemiczna wymyśliła diagnozy, choroby, zagrożenia. Okazuje się że dla naszego zdrowia ważniejsze od diagnoz chorobowych jest to,  jak utrzymać zdrowie i czym ono jest dla nas.  Przez długie lata zastanawiam się nad jedną kwestią, dlaczego w świecie mamy tak duży postęp technologiczny w takich branżach jak IT, motoryzacja, technologie komunikacji, medycyna, a cały czas nie możemy poradzić sobie z chorobami cywilizacyjnymi. Oddając samochód do warsztatu samochodowego oczekujemy że mechanik tak go naprawi, że nie będziemy musieli do niego wracać. Dlaczego oddając swoje zdrowie w ręce medycyny syntetyczno- chemicznej cały czas musimy do niej wracać i nasze zdrowie nie zostaje naprawione? W dzisiejszych czasach medycyna jest jednym z wielu BIZNESÓW, a biznes to nie jest fundacja charytatywna. Jego zadaniem jest zarabiać pieniądze. I tutaj nasuwa się odpowiedź, że w sytuacji gdyby ludzie byli zdrowi branża medyczna nie zarabiała by pieniędzy. Złoty klient to taki który zawsze będzie wracał po produkt czy też usługę. Dlatego nie jest w interesie dzisiejszej medycyny syntetyczno- chemicznej by ludzi uzdrowić i uleczyć, ale by ich ciągle leczyć bez końca. Dziś medycyna jest komercyjna.

  Witaminy i Minerały w Suplementach Diety

  Człowiek sam musi myśleć o swoim zdrowiu. Szkoła uczy nas czytać, pisać ale czy szkoła nauczyła nas jak dbać o zdrowie? Właśnie to jest nasza odpowiedzialność przed naszymi bliskimi, ale przede wszystkim przed samym sobą. Jeśli człowiek będzie wiedział co robić by być zdrowym to jego sytuacja zdecydowanie ulegnie poprawie. Wielu ludzi nie wie co to jest zdrowy styl życia i dlaczego ma on decydujący wpływ na nasze zdrowie. W życiu chodzi o jakość a nie o jakoś !!!!

  4 kroki które decydują o tym czy nasz organizm będzie prawidłowo funkcjonował:

  1. OCHRONA- zabezpieczenie organizmu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi, toksyny, metale ciężkie, pestycydy, antybiotyki, sztuczne hormony, promieniowanie czy też popularne ostatnio chemitrials;
  2. OCZYSZCZANIE CAŁOŚCIOWE- oczyszczanie biologiczne i mechaniczne całego organizmu, wszystkich komórek i przestrzeni międzykomórkowych;
  3. Prawidłowe odżywianie tak by komórka była odżywiona a niekoniecznie żołądek najedzony;
  4. RUCH- czyli pobudzenie limfy i uruchomienie naturalnych procesów naprawczych;

  Organizm człowieka w toku ewolucji został tak stworzony że rozpoznaje tylko naturalne substancje odżywcze. Natura może człowieka zabić ale również to natura leczy człowieka. Na 100% człowiek może wyzdrowieć tylko dzięki naturze. Bogactwo roślin, ziół, przez całe tysiąclecia były lekarstwem dla człowieka. Przyprawy roślinne niszczą bakterie, pasożyty, grzyby; Zioła w odpowiedniej ilości mają działanie ozdrowieńcze. Jeszcze 100 lat temu w aptekach główne lekarstwa dostępne dla ludzi to było  Opium, Jod, Magnez; Obecnie medycyna dysponuje ok. 8000 chemicznych substancji, a zdrowie człowieka wcale nie jest lepsze jak 100 lat temu.

   

  Człowiek choruje z dwóch powodów:

  • Brak substancji odżywczych w spożywanym pokarmie takich jak witaminy, minerały, aminokwasy, antyoksydanty, kwasy tłuszczowe;
  • Nadmiar toksyna w środowisku ale przede wszystkim w chemizowanej żywności;

  Dzięki rozwojowi technologii z pomocą człowiekowi przychodzi SMART FOOD czyli mądre jedzenie. Nutriceutyki czyli naturalne substancje odżywcze skondensowane w takiej ilości i podane w takiej formule by były łatwo przyswajalne dla organizmu. Dzięki temu możemy odżywić komórkę i dostarczyć do niej to czego nie jest w stanie zrobić dieta.

  A tak na marginesie jeśli chodzi o diety: W dzisiejszych czasach społeczeństwa zachodnie mają dostęp w zasadzie do każdej żywności. Porównując to z przeszłością to  gdyby jedzenie było zdrowe ludzie by nie chorowali !!!

  Oczywiście tak jak sama dieta nie załatwi wszystkiego, podobnie  sama suplementacja tez nie załatwi wszystkich problemów. Warto połączyć oba kierunki tak by końcowy efekt był pozytywny i zadowalający.

  Naturalne suplementy diety to wszystko to, co najlepsze w jedzeniu, pozbawione szkodliwych toksyn i zapakowane w takiej formie, która będzie dobrze przyswajalna.

  W Japonii która jest kolebką suplementacji, świadomość społeczeństwa dlaczego warto uzupełniać niedobory diety jest na takim poziomie że 95% ludzi codziennie suplementuje organizm. W USA jest to 45 % zaś w Europie ok. 3-5 %.  Długość życia Japończyków to średnia 90-100 lat. O czymś to świadczy. Warto zastanowić się DLACZEGO tak jest???

  Koncepcja zdrowia człowieka oparta na mądrej suplementacji jest szansą by zachować zdrowie i nie stać się ofiarą statystyk.

  Naturalne suplementy diety są jak paliwo ULTIMATE. Zawsze możemy wybrać syntetyczny odpowiednik który będzie jakościowo i cenowo z niższej półki. Warto wybierać mądrze i nie zawsze to co tanie jest dobre a to co dobre jest tanie….

   

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.