Przejdź do treści

Suplement wspomagający chore stawy

Na problemy ze stawami narzeka dziś wielu z nas. Przede wszystkim takie dolegliwości dotykają osoby starsze, które nie dbają o nie w odpowiedni sposób w wieku młodzieńczym. Wprawdzie wówczas nie mamy z nimi żadnych problemów, ale jednak wraz z wiekiem sytuacja się zmienia i w później dają one o sobie znać. Jest to spory problem, bo oczywiście chore stawy uniemożliwiają nam normalny ruch, bo ten zwyczajnie sprawia nam ból. Dlatego też warto jest w takiej sytuacji postawić na specjalne suplementy diety, które mogą go załagodzić, a dodatkowo pozytywnie wpłynąć na chore stawy. Takim suplementem na pewno jest glukozamina, której postanowiliśmy przyjrzeć się bliżej.

Zalety

Glukozamina to nic innego jak aminocukier, który występuje w naszym organizmie pod postacią chlorowodorku lub siarczanu glukozaminy. Suplementy ją zawierające są dobrze tolerowane przez nasz organizm. Glukozamina pomaga między innymi złagodzić ból, ale także zregenerować chore stawy. Co warte podkreślenia dostępne na rynku suplementy dodatkowo są wzbogacone o substancje, które mają wzmóc działanie glukozaminy i jeszcze korzystniej wpłynąć na stan stawów. Dodajmy też, że nie ma przeciwwskazań co do tego, aby u osób cierpiących na reumatyzm podawać je razem z lekami przeciwbólowymi czy steroidami.

Skutki uboczne

Zdarza się jednak, że glukozamina powoduje także skutki uboczne. Przede wszystkim narażony jest tutaj nasz układ pokarmowy. Mogą pojawiać się między innymi bóle w nadbrzuszu, wzdęcia, zaparcia lub biegunki.

2 komentarze do “Suplement wspomagający chore stawy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.