Przejdź do treści

Spirulina – algi na odchudzanie i nie tylko

Algi niemal tylko i wyłącznie przedstawia się w pozytywnym świetle. Nie inaczej jest także w przypadku spiruliny, która działa bardzo kojąco na nasz organizm i stosować możemy ją przy wielu problemach. Jako że spirulina cieszy się także coraz większą popularnością pośród Polaków, postanowiliśmy ją wam nieco przybliżyć. Jeśli dotąd nie mieliście z nią styczności, na pewno dowiecie się o niej wszystkiego co najważniejsze.

Higienicznie czysta

Spirulina to roślina, która uprawiana jest w ciepłym, alkalicznym, zasolonym środowisku wodnym. Jest ono zabójcze dla innych organizmów, a więc sama w sobie spirulina jest rośliną higienicznie czystą, niezawierającą w sobie żadnych zanieczyszczeń. O jej sile świadczyć może choćby to, że stosowali ją Majowie, Aztekowie czy starożytni Grecy.

Jak działa spirulina?

Początkowo uważano, że spirulina sprawdza się tylko przy wszelkich infekcjach, choć dziś wiemy już, że nie jest to jej jedyna zaleta. Sama spirulina zawiera w sobie mnóstwo minerałów, dzięki czemu odkwasza ona organizm i przywraca gospodarkę kwasowo-zasadową. Poza tym roślina ta odtruwa nasz układ i wydobywa z niego szereg toksyn.

Po spirulinę sięgać powinni także ci, którzy zmagają się z wysokim poziomem cholesterolu. Udowodniono, że ta go obniża. Jeśli dodamy do tego fakt, że ma ona właściwości krwiotwórcze, a także zawiera w sobie żelazo i inne pierwiastki jak potas, wapń, siarka czy fosfor, na pewno warto zastanowić się nad tym, czy aby nie zakupić suplementu, który stworzony jest na bazie spiruliny.

2 komentarze do “Spirulina – algi na odchudzanie i nie tylko”

  1. Osobiście sięgam po ten suplement od roku i jestem bardzo zadowolona. Poza tym przygotowuję sobie z niego maseczkę nakładaną na twarz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.