Przejdź do treści

Ostropest na pomoc wątrobie

ostropest

Oczywiste jest to, że wątroba to jeden z najważniejszych organów w naszym ciele. Dlatego też warto jest zadbać o to, aby odpowiednio się ona regenerowała. Niemniej jednak większość z nas nie dba o to, a wątrobą interesuje się dopiero wtedy, kiedy jest już na to za późno. Jeśli chcesz uniknąć poważnych problemów zdrowotnych z wirusowym zapaleniem wątroby typu A, B i C w roli głównej musisz zacząć o niej myśleć jeszcze dziś. Jeśli nie odżywiasz się zdrowo, czy też często nadużywasz alkoholu, to mamy coś, co Ci pomoże. Ukojenie przynosi tu roślina o nazwie ostropest plamisty.

Działanie detoksykujące

Zacznijmy od tego, że ostropest to roślina, która pomaga z naszego organizmu usunąć wszelkie toksyny, niezależnie czy trafiły tutaj razem z alkoholem, czy też niezdrowym jedzeniem. Zażywanie ostropestu zalecane jest także osobom, które zażywają silne leki, jak ma to na przykład miejsce przy chorobach nowotworowych. Chroni on bowiem wątrobę przed ich skutkami ubocznymi.

Regeneracja

Poza tym ostropest regeneruje również stare komórki naszej wątroby oraz wytwarza nowe. Zawiera on w sobie między innymi sylimarynę, która podnosi poziom glutationu. Dla niewtajemniczonych wyjaśnijmy, że jest to rodzaj białka, które jest silnym utleniaczem, a tym samym zapobiega uszkodzeniom komórek wątroby przez wolne rodniki.

Jeśli dodamy do tego fakt, że ostropest działa także przeciwzapalnie, jak najbardziej zalecamy jego wdrożenie do diety. Najlepiej skorzystać ze specjalnie przygotowywanych na jego bazie suplementów.

2 komentarze do “Ostropest na pomoc wątrobie”

  1. Mój wąż miał problemy z wątrobą właśnie przez alkohol i zaczął stosować suplement na bazie ostropestu i jest znacznie lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.