Przejdź do treści

Origanum Dictamnus

  dictamnus

  Burning bush

  dictamnus

  dictamnus

  Origanum Dictamnus

  Zioło znane jako Dittany. Dar od Zeusa dla Artemidy. 

  http://centrumamis.pl/dictamnus-tea

  Znane od czasów minojskich, stosowane przez „ojca medycyny” Hipokratesa na wiele schorzeń. począwszy od okładów na rany i powstrzymania krwawienia. Dictamus był i jest nadal stosowany na problemy żołądkowe, brzydki oddech. Stosowany przy przeziębieniach, na górne drogi oddechowe i nerwy. Kwiaty uważane są za symbole miłości a herbatka kreteńska za afrodyzjak.

  Od starożytnych czasów młodzieńcy wybierali się w góry Ditanu, gdzie w niedostępnych szczelinach skalnych dziko rośnie Dictamus. Nazwano ich „nosicielami miłości”. Góry te są strome i bardzo niebezpieczne, mężczyźni kontuzjowani podczas wspinaczki obdarzani byli szacunkiem, niemal jak bohaterowie wojenni, ranni w boju.

  …gdydy zaczyna być zimno zażyj miksturę ziołową sporządzona na wsi przez babcię, która pamięta stary przepis, ochroni Cie to przed przeziębieniem i grypa, która tak często atakuje ludzi o tej porze roku .

   

  Nie śmiej się … To jest dokładnie to, co się stało. Naukowcy z University of Crete opracowali ekologiczną alternatywę dla aspiryny (według  greckiego programu News, internetowego serwisu wiadomości , które dociera codziennie do światowych skrzynek pocztowych).

   

  Profesorowie medycyny Christos Lionis i Elias Castanas i biologii profesor Stergios Pirintsos współpracowałi w Rolniczej Spółdzielni Rethymno i  farmaceutycznej firmie Galenici AE, by przygotować czysto organiczne antidotum na grypę i przeziębienia , oparte na tradycyjnej i tubylczej wiedzy o roślinach leczniczych kreteńskich .

   

  Nowy preparat składa się z trzech ziół Krety ( które są utrzymywane w tajemnicy przez producentów ), zmieszanych z oliwą z oliwek . Oczekuje do zatwierdzenia przez Grecką Organizacjie Farmaceutyczna w najbliższych miesiącach .

   

  Dictuamus (lub dittany ) jest w składzie tego produktu . Pokolenie babć Krety podawały  herbatę  z Dictamusa wnuką na bóle brzucha , nudności i wiele innych dolegliwości.

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.