Przejdź do treści

Naturalny enzym z ananasa

  Z pewnością większość z was nie zdaje sobie sprawy z tego, czym jest bromelaina. Niemniej jednak, jako że jest to enzym proteolityczny, a więc ten ścinający i rozkładający białka postanowiliśmy wam go nieco przybliżyć. Na pewno warto jest się o nim dowiedzieć nieco więcej, ponieważ należy zdać sobie sprawę z tego, że jest to substancja, która ma silne działanie przeciwzapalne.

  Występowanie

  Zacząć należy od tego, że bromelaina to enzym proteolityczny, który występuje tylko i wyłącznie w świeżych owocach ananasa i jego łodygach. W związku z tym nie znajdziecie go choćby w ananasach w puszce, które często dodaje się do wszelkich sałatek czy ciast.

  Zastosowanie

  Bardzo często bromelaina jest stosowana przy urazach sportowych. Nie tylko dlatego, że jest silnym środkiem przeciwzapalnym. Poza tym łagodzi ona bóle, zmniejsza opuchliznę i sprzyja gojeniu się ran. Enzym ten współdziała także z prostaglandynami, blokując substancje odpowiedzialne za wywoływanie bólu, jak i przyczyniają się do krzepnięcia krwi.

  Suplementy

  Jeśli zależy wam na tym, aby enzym ten w waszym organizmie był obecny, nie wystarczy kupić w sklepie ananasa. Wprawdzie jest ona w całości przyswajalna przez organizm, ale w tym takim ananasie ze sklepu nie znajdziemy jej leczniczej dawki. Najlepiej sprawdzą się tutaj suplementy o zawartości 2000 i więcej jednostek na gram. Znajdziemy je w aptekach lub też sklepach internetowych, które zajmują się dystrybucją suplementów i witamin.

  0 komentarzy do “Naturalny enzym z ananasa”

  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.