Przejdź do treści

Dlaczego nano-srebro nokautuje srebro koloidalne

Dlaczego warto wybierać srebro nanokoloidowe?

Srebro koloidalne jest używane przez ludzi od setek lat, jako środek, który pomaga przy wielu problemach. Można je stosować między innymi przy leczeniu problemów ze skórą, a także przy problemach trawiennych i sercowo-naczyniowych. To także skuteczny sposób na przeziębienia i leczenie grypy. Wszystkie te zastosowania wynikają z działania srebra koloidalnego na bakterie

Srebro koloidalne – czy wiesz jakie wybrać?

Działanie srebra jest tym mocniejsze, im większa jest powierzchnia jego cząsteczek. Nanosrebro ma taką nazwę, ponieważ jego cząstki są niesamowicie małe – mają około 1 nm. Aby pokazać, jak są one małe, można je porównać wielkością do ludzkiego włosa. Jeśli miałby on 1 km szerokości, to jedna cząsteczka srebra, miałaby około 3 cm.

Cząsteczki zwykłego srebra koloidalnego są znacznie większe i mają około 100 nm, co oznacza, że ich działanie jest znacznie mniej skuteczne.

Nano-srebro jest dostępne w formie krystalicznej, co oznacza, że tworzy strukturę płatków (podobnie, jak śnieg). Zwykłe srebro koloidalne ma znacznie większe cząsteczki, które przypominają kształtem kule. Z tego powodu, ich działanie jest znacznie mniej skuteczne.

Działanie nano-srebra polega na tym, że przykleja się ono do błon komórkowych, gdzie jest najwięcej bakterii. Tą właściwość ma jedynie srebro w formie płatków.

Kolejną zaletą jest zachowanie takich samych właściwości bakteriobójczych, jak w srebrze o dużym stężeniu, bez jego działań ubocznych. Zawartość srebra w preparatach nano-koloidowych jest tak mała, że nie odbarwia ono skóry i nie kumuluje się w organizmie. Mimo tego, srebro ma bardzo skuteczne działanie antybakteryjne.

Srebro nano-koloidalne ma także bardzo ciekawą właściwość, ponieważ działa nawet po wysuszeniu. Z tego powodu, można je stosować nawet na ubrania.

Zwracaj uwagę na to, czy w Twojej butelce srebra koloidalnego nie pojawia się osad. Jeśli producent opisuje, że roztwór należy wstrząsnąć przed użyciem, wtedy prawdopodobnie kupiłeś produkt z dużymi cząsteczkami.

Warto zwrócić uwagę także na to, w czym zostały rozpuszczone cząsteczki srebra. Najlepiej, jeśli jest to bardzo dokładnie oczyszczona woda, która nie zawiera innych dodatków. Jeśli producent musiał rozpuścić srebro w innych dodatkach, prawdopodobnie srebro, które ma do zaoferowania, ma duże cząstki.

Kolejną kwestią, na którą należy zwrócić uwagę jest to, czy srebro powstało w wyniku syntezy chemicznej, czy w procesie fizycznym. Znacznie lepsze jest to, które pozyskuje się fizycznie, ponieważ nie zawiera żadnych zanieczyszczeń i jest bezpieczniejsze. Dla porównania – azotan srebra, który jest substancją chemiczną, jest bardzo toksyczny i zmienia kolor pod wpływem słońca. Wie o tym każdy, kto stosował na przykład krople do oczu z tą substancją.

Srebro w formie nano-koloidu ma zupełnie inne działanie, ponieważ nie zmienia koloru i nie jest toksyczne.

Jak wybrać dobre srebro koloidalne?

Naszym zdaniem, najlepiej jest zastosować srebro koloidalne wysokiej jakości, w którym nie pojawia się osad. Dzięki temu, masz pewność, że jego cząsteczki są wystarczająco małe, by działać bardzo silnie na bakterie i wirusy.

Dlaczego liczy się rozmiar?

Większość bakterii łatwo uodparnia się na działanie tradycyjnych antybiotyków, dlatego właśnie warto stosować nano-srebro koloidalne. Bakterie nie są w stanie uodpornić się na jego działanie, ponieważ srebro zabija je bardzo szybko, pokonując ich ściany komórkowe.

Badacze zajmujący się AIDS i HIV odkryli, że nano-srebro jest w stanie zabić także te niebezpieczne komórki. Kolejne badania wykazały, że niewielkie cząsteczki srebra są zabójcze dla bakterii, które powoduję choroby płuc.

Jeśli używałeś nano-srebra i przyniosło Ci ono korzystne rezultaty, napisz komentarz i powiedz o tym innym pacjentom. Gdy pracowałem w sklepie zielarskim, znałem wielu pacjentów, którzy twierdzili, że gdy piją srebro, to nie chorują na przeziębienie. Myślę, że to najlepszy dowód jego skuteczności. Nigdy nie spotkałem nikogo, kto potwierdziłby w ten sposób działanie antybiotyków.

4 komentarze do “Dlaczego nano-srebro nokautuje srebro koloidalne”

  1. Ostatnio zleciłem badania własności „biobójczych” nanosrebra z kilku źródeł, otrzymywanych różnymi metodami (fizycznymi). Już z wyglądu można było poznać, że różnią sie zakresem wielkości cząsteczek – po kolorze – od całkiem bezbarwnych po rude i szarawe (stężenia wszystkich doprowadziłem do 50 ppm rozcieńczając od stężeń deklarowanych przez producentów).
    Testowane były na kilku szczepach bakterii chorobotwórczych i grzybach, m.in. drożdżakach Candida.
    I co wyszło? Otóż, o dziwo, wszystkie miały zgrubsza takie samo działanie – po 30 minutach zabijały 10-20% drobnoustrojów, a po 180 minutach 100%, czyli usuwały wszystkie złowrogie mikroby. Dynamika była różna – dla jednych bakterii szybsze były jedne preparaty, dla innych inne – ale w sumie wszystkie dawały ten sam ostateczny wynik.
    Moim zdaniem, jeśli kupuje się nanosrebro od względnie renomowanego producenta i nie widać oczywistych problemów – osady, zmiana barwy z czasem, zmętnienia itd. – to można z dużym prawdopodobieństwem uznać, że towar jest OK. Każdy oczywiście będzie zachwalał swoje jako najlepsze, ale z badań wynika, że inne są równie dobre, choć nie jednakowe w działaniu na różne szczepy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.