Przejdź do treści

Najzdrowsze owoce świata – owoce Goji

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że niemal każdy owoc jadalny jest zdrowy. Ogólnie przyjmuje się, że owoce należy jeść w dużych ilościach. Jednakże czy zastanawialiście się nad tym, które owoce są najzdrowsze? Z pewnością nie, a jeśli nawet to i tak nie jesteście w stanie na to pytanie odpowiedzieć. Spróbujemy w związku z tym wam pomóc. Przedstawiamy wam bowiem najzdrowsze owoce świata, a więc tak zwane jagody Goji.

Występowanie

Otóż owoce Goji to jagody, które rosną na krzewach Lycium Barbarum. Roślina ta rośnie na wzgórzach i w dolinach Chin, Tybetu oraz Mongolii. Co warto podkreślić spośród różnej żywności ziołowej, która należy do systemu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej jagody Goji znajdują się na jej pierwszym miejscu, co świadczy tylko o tym, że są to owoce o wiele lepsze od innych.

Co ciekawe owoców tych nie zbiera się rękoma. Wszystko dlatego, że dojrzały owoc Goji, który ma około 2 centymetrów długości, po dotknięciu staje się czarny. Wszystko dlatego, że zachodzi wówczas reakcja utlenienia. Dlatego też strząsa się je na specjalne maty i następnie suszy w cieniu.

Bogate w składniki odżywcze

Co najważniejsze owoce te są bardzo bogate w składniki odżywcze, a także witaminy i minerały. Wystarczy dodać, że zawierają one w sobie aż 19 różnych aminokwasów, w tym 8 aminokwasów egzogennych, a więc takich, które nie występują w pożywieniu i są produkowane jedynie przez organizm. Do tego znajdziemy w nich takie pierwiastki jak cynk, żelazo, miedź, wapno, german, selen i fosfor.

2 komentarze do “Najzdrowsze owoce świata – owoce Goji”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.