Przejdź do treści

Na czym polega dieta kopenhaska?

Oczywiste jest, że dieta to dziś absolutna podstawa, jeśli chce się zrzucić na wadze, choć w dalszym ciągu wiele osób walczących z nadwagą tego nie rozumie. Uważają oni, że sukces osiągną poprzez specjalne suplementy diety, ale nie jest to prawda. Możecie być pewni, że nawet najlepszy suplement nic wam tutaj nie da, jeżeli nie postawicie na odpowiednią dietę, a także aktywność fizyczną, o której również nie powinno się zapominać. W przypadku diety warto zaznaczyć, że jest ich dziś tak wiele, że w zasadzie nie powinno być problemu, aby znaleźć coś akurat dla siebie. Mimo wszystko pośród tych wszystkich diet skutecznych jest tylko kilka, ewentualnie kilkanaście. Poza tym, co ważniejsze bardzo często dieta jest skuteczna na czas odchudzania, ale w dłuższym okresie dochodzi do efektu jo-jo, co oznacza tylko tyle, że zazwyczaj ponownie szybko nabieramy na wadze. Jedną z diet, która uważana jest za skuteczną, choć zarazem kontrowersyjną jest dieta kopenhaska.

Zasady diety

Otóż wszystko polega na tym, aby przez okres trzynastu dni stosować odpowiedni plan żywieniowy, który jest dokładnie rozpisany. Niemniej jednak nie są to jedyne zasady tej diety. Należy przy tym wypijać minimum dwa litry wody dziennie, a także dokładnie przestrzegać godzin posiłków. Śniadanie musimy tu jeść pomiędzy 8 a 9, obiad 12-14 a kolację pomiędzy 17 a 18.

Dodajmy jeszcze, że schudnąć możemy w niej od siedmiu do nawet dwudziestu kilogramów w ciągu 13 dni. Tak więc warto jest spróbować.

3 komentarze do “Na czym polega dieta kopenhaska?”

  1. Bardzo trudny temat, ale jak potrzebujesz diety to pewnie się nie zastanawiasz za długo. Moim zdaniem dużo lepiej spojrzeć na dietę wykonaną przez dietetyka, dopasowaną do Ciebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.