Przejdź do treści

Na co pomagają zioła szwedzkie?

Czy spotkaliście się z terminem zioła szwedzkie? Być może nie, a warto jest się takimi ziołami zainteresować. Jest to bowiem kompozycja jedenastu różnych ziół, których recepturę jak głosi legenda wymyślił szwedzki lekarz Claus Samst. Ponoć dożył on 104 lat, korzystając z przygotowanej przez siebie mikstury regularnie. Na jakie zatem dolegliwości pomagają zioła szwedzkie?

Skład

Zanim przejdziemy do ich właściwości, warto w ogóle przyjrzeć się składowi ziół szwedzkich. Otóż składają się na nie szafran, aloes, manna, arcydzięgiel, senes, rabarbar, mirra, kurkuma, teriak, dziewięćsił i kamfora. Dzięki temu znane są nie tylko w medycynie naturalnej i ziołolecznictwie, ale także każdym domu. Trzeba bowiem przyznać, że z poszczególnych ziół z tego zestawienia wielu z nas korzysta dość często.

Jakie dolegliwości zwalczają zioła szwedzkie?

Czas odpowiedzieć sobie na pytanie, co zyskamy, regularnie korzystając z ziół szwedzkich. Otóż zwalczają one wiele dolegliwości, do których zaliczyć możemy między innymi ból głowy, migrenę, melancholię, bezsenność, brak apetytu, depresję, gorączkę, zapalenie gardła, bóle zębów, wysypki, trądzik, wzdęcia, kolki, problemy żołądkowe, obrzęki, rany, blizny, hemoroidy, odciski, wrzody. Dodajmy też, że zioła szwedzkie działają wzmacniająco przy nowotworach.

Stosując zioła szwedzkie, robić to możemy na dwa sposoby – robiąc okłady lub spożywając specjalnie przygotowaną nalewkę. Gotową nalewkę kupić można w aptekach. Znajdziecie tam także sam susz, z którego następnie sami będziecie mogli ją przygotować.

2 komentarze do “Na co pomagają zioła szwedzkie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.