Przejdź do treści

Kwas kaprylowy a usuwanie drożdżaków

Bardzo często zdarza się tak, że nasz organizm od wewnątrz jest zaatakowany przez różne grzyby czy drożdżaki, które w nim bytują. Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że nie wpływają one korzystanie na nasz organizm. Warto jest się w związku z tym zastanowić, jak je z niego usunąć, bo oczywiście jest to dziś możliwe. Tym bardziej że istnieje wiele naturalnych produktów zawierających substancje, które znakomicie sobie z nimi radzą. Jedną z nich jest kwas kaprylowy zwany także kwasem oktanowym. Jakie zalety ma w sobie kwas oktanowy i gdzie możemy go znaleźć?

NIE dla drożdżaków

Otóż kwas kaprylowy to jeden z kwasów tłuszczowych nasyconych, który stawia czoła drożdżakom, zwłaszcza Candida albacans. Są to drożdżaki, które atakują ludzi o osłabionej odporności, a nie da się ukryć, że obecnie większość z nas niestety nie ma jej na wysokim poziomie.

Co ważne bardzo często kwas kaprylowy stosowany jest tam, gdzie konwencjonalne metody nie dają sobie rady. Trzeba bowiem zaznaczyć, że drożdżaki te atakują często po antybiotykoterapii. Wówczas sięga się właśnie po kwas oktanowy.

Produkty zawierające kwas kaprylowy

Gdzie zatem znajdziemy taki kwas? Oczywiście można nabyć specjalny tego typu suplement, ale oczywiście znajdziemy go również w produktach naturalnych. Mowa tu przede wszystkim w mleku krowim lub ludzkim. Poza tym występuje on także w olejach – kokosowym i palmowym, choć akurat po te oleje sięgamy dosyć rzadko.

2 komentarze do “Kwas kaprylowy a usuwanie drożdżaków”

  1. Miałam problemy z drożdżakami i stosowałam ten kwas, ale w połączeniu z innym środkiem o właściwościach przeciwgrzybicznych. I rzeczywiście pomogło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.