Przejdź do treści

Jakie zioła na uspokojenie?

Tylko nieliczni z nas mogą się dziś cieszyć spokojnym życiem. Zdecydowana większość jest znerwicowana, co oczywiście nie dziwi, bo niepokój związany z życiem zawodowym czy to osobistym to rzecz normalna. Jako że stres nie wpływa na nas najlepiej, z pewnością warto jest zrobić wszystko, aby nieco rozładować emocje. Jest na to wiele sposobów, ale wydaje się, że najlepszym będzie tutaj kuracja ziołowa, która na pewno nam nie zaszkodzi, a może jedynie pomóc. Należy jednak zadać sobie pytanie kuracja jakimi ziołami będzie najlepsza? Już spieszymy z odpowiedzią. Oto kilka ziół, które sprawdzają się w tym najlepiej.

Nie tylko melisa

Uspokajające działanie melisy znane jest większości z nas od dawna. Dlatego też, jeśli już sięgamy po jakieś zioła służące rozładowaniu stresu, to na ogół jest to właśnie melisa. Nie jest to jedyny wybór na rynku, bo poza nią dobrze w tym aspekcie wypadają także takie zioła jak chmiel, kozłek lekarski czy passiflora.

Jak długo należy stosować kurację ziołową

Wydawać by się mogło, że zioła nie mogą nam zaszkodzić, a więc w zasadzie możemy po nie sięgać w dowolnych ilościach. Faktycznie nie mają one takich skutków ubocznych jak leki konwencjonalne, ale jednak ich nadmiar może nam zaszkodzić. Dla przykładu podajmy, że przedawkowanie passiflory, która przez specjalistów nazywana jest najskuteczniejszym lekiem uspokajającym, może prowadzić do bólów głowy i zaburzeń widzenia. Chmiel i kozłek lekarski działają natomiast nie tylko uspokajająco, ale także nasennie, dlatego też ich przyjmowanie zalecane jest wieczorem.

2 komentarze do “Jakie zioła na uspokojenie?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.