Przejdź do treści

Jakie zioła na ból głowy?

Ból głowy wielu z nas towarzyszy na co dzień. Oczywiście być może jest to spowodowane jakimiś poważniejszymi problemami, ale bardzo często jest tak, że jest to zwykły ból głowy. Zazwyczaj w takiej sytuacji sięgamy po środki bólowe, których rzecz jasna dziś nie brakuje. Nawet nie trzeba się po nie udawać do apteki, ponieważ równie dobrze znajdziemy je w sklepach stacjonowanych. Niemniej jednak, zamiast faszerować się takimi lekami, warto jest postawić na napar z ziół. Tym bardziej że tych, które działają kojąco przy bólach głowy nie brakuje. O jakich w związku z tym ziołach tutaj mówimy?

Mięta, melisa i wiele innych

Jeśli zmagacie się z bólem głowy, postawić możecie choćby na miętę, melisę czy kozłek lekarski. Działają one łagodząco przy bólach głowy wywołanych stresem. Po korę białej wierzy lub też rumianek sięgnąć należy natomiast wówczas, kiedy ból występuje podczas przeziębienia, a po chmiel lub szałwię, jeśli spowodowany jest bólem towarzyszącym miesiączkom czy spowodowanym zmianom pogody. Zdarza się natomiast, że ból głowy spowodowany jest zbyt dużą ilością alkoholu wypitego ubiegłego wieczora. Wówczas zaleca się imbir.

Jak przygotować napar?

Ważne jest to, jak przegotowujecie napar z danych ziół. Zazwyczaj przygotowuje się go z łyżeczki wybranych ziół, które zalewa się wrzątkiem. Taką miksturę pozostawiamy na około dziesięć minut, następnie cedzimy i wypijamy. Ważne jest to, aby napar był gorący, bo ciepło rozszerza naczynia krwionośne, a więc zioła wówczas szybciej przenikają do bolącego miejsca.

2 komentarze do “Jakie zioła na ból głowy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.