Przejdź do treści

Jakie właściwości ma mięta?

Uważa się, że mięta to jedno z tych ziół, które ma na nasz organizm zbawienny wpływ. Wielu nie wie jednak dlaczego i z mięty w swoim codziennym menu rezygnuje. Jeżeli także i Ty nie stosujesz jej zbyt często, spróbujemy przekonać Cię do tego, że warto jest po nią sięgać. Męta bowiem nie tylko zawiera białka i węglowodany, ale także szereg minerałów, między innymi wapno, fosfor, żelazo i magnez. Poza tym jest to dobre źródło witaminy A oraz witaminy B3.

Właściwości mięty

Mięta przede wszystkim ma wpływ na procesy trawienne zachodzące w naszym organizmie, co jest bardzo ważne, jeśli chcemy zachować zgrabną sylwetkę. Liście mięty bowiem zwiększają wydzielanie soku żołądkowego, pobudzają wytwarzanie żółci oraz usprawniają pracę jelit.

Po miętę należy sięgnąć także wtedy, kiedy mamy problemy żołądkowe. Napar z mięty nie tylko zmniejszy ból, ale także pomoże zwalczyć znajdujące się w nim bakterie.

Nie tylko herbatki

Jeśli już sięgamy po miętę, to na ogół są to miętowe herbatki. Na pewno jest to dobra opcja do rozgrzania się zimą, choć również latem mrożone herbaty z mięty nie są złym pomysłem.

Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, że miętę można spożywać na wiele innych sposobów. Jej liście warto dodawać na przykład do sałatek. Na pewno zyskają one wówczas nie tylko na smaku, ale także aromacie.

W końcu dodajmy, że dobrze jest spożywać ją na surowo poprzez żucie liści mięty, na czym najbardziej zyska jama ustna. Liści takich nie trzeba wypluwać. Można je połknąć.

2 komentarze do “Jakie właściwości ma mięta?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.