Przejdź do treści

Jak ważny jest pierwszy posiłek w ciągu dnia?

Czy zdarzało Ci się nie jeść śniadania, a może nie jesz go w ogóle? Jeśli tak to popełniasz naprawdę spory błąd, bo wielu ekspertów uważa, że jest to bezsprzecznie najważniejszy posiłek w ciągu całego dnia. Z pewnością wielu wydaje się to absurdalne, ale rzeczywiście jest to udowodnione naukowo. Dlatego też śniadanie, z angielskiego first food powinniśmy jadać i co ważne nie może to być śniadanie bule jakie. Chcecie dowiedzieć się dlaczego?

Energia na cały dzień

Otóż śniadanie powinno nam dawać energię na cały dzień. Dlatego też musi być bardzo energetyczne i zawierać wszystkie składniki odżywcze, które są niezbędne naszemu organizmowi. Pewne jest bowiem to, że osoby jedzące takie śniadanie, mają więcej sił do działania w ciągu dnia, niezależnie czy idą do pracy, szkoły czy może mają jakieś inne zajęcie.

Węglowodany złożone

Z pewnością zastawiacie się więc, z czego może składać się dobre śniadanie. Bardzo ważne jest to, aby znalazły się w nim węglowodany złożone, które podnoszą na długo poziom cukru we krwi i energię dają na o wiele dłużej niż na przykład słodycze. Doskonale sprawdza się tutaj zatem pieczywo żytnie i razowe. Tym bardziej że produkty zbożowe zawierają też błonnik, witaminy z grupy B i białko.

Warto jest w związku z tym przyłożyć się do zrobienia śniadania. Zazwyczaj nie zajmuje nam to wiele czasu, a w kontekście energii na resztę dnia posiłek ten jest kluczowy. Dlatego też nie jedz to, na co masz ochotę, ale to, co zapewni Ci siły witalne.

2 komentarze do “Jak ważny jest pierwszy posiłek w ciągu dnia?”

  1. Osobiście dopiero od niedawna zainteresowałem się zdrowym żywieniem. Zmieniłem swoje nawyki i to nie tylko śniadaniowe i czuję się o wiele lepiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.