Przejdź do treści

Jak się przygotować do pierwszej wizyty u dietetyka?

Każdy z nas musi jeść, aby przeżyć i to jest oczywiste. Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że bardzo często zdarza się tak, że jemy bardzo dużo, nie bacząc na skutki naszego zachowania. Tym bardziej że zazwyczaj jest to jedzenie bardzo niezdrowe, które ma wiele kalorii i tłuszczów. Oczywiste jest, że prędzej lub później taka dieta musi się odbić na naszym zdrowiu. Wiele do myślenia powinien dać nam tutaj nasz wygląd, bo pewne jest, że przy takiej diecie szybko zaczniemy nabierać na wadze. Jednym nadmiar kilogramów nie przeszkadza, inni jednak w końcu chcą coś zmienić w swoim wyglądzie i postanawiają się odchudzić. Dziś można to robić na kilka sposobów, choć bez aktywności fizycznej, a także dobrej diety się nie obejdzie.

Większość z nas w pierwszej fazie odchudzania dietę układa osobiście. Bardzo często jest jednak tak, że w dłuższej perspektywie czasu taka dieta nie jest skuteczna. Wówczas stawiamy na pomoc dietetyka. Jak się do wizyty u niego przygotować?

Niezbędne informacje

Jeśli udajesz się do dietetyka po raz pierwszy i zależy Ci na tym, aby przygotował on dla Ciebie skuteczną dietę, zabierz ze sobą menu z ostatnich dni. Spisz dokładnie co jadłeś, w jakich ilościach i o jakiej porze dnia.

Poza tym warto zastanowić się nad celem odchudzania. Jaki wynik Cię zadowoli? Będzie to 5, 10 czy może 15 kilogramów? To wszystko jest bardzo ważne, bo w zależności od tego, jak bardzo chcesz schudnąć, będzie zmieniała się Twoja dieta.

2 komentarze do “Jak się przygotować do pierwszej wizyty u dietetyka?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.