HCA – pomoc w odchudzaniu

Każdy z nas komu zależy na tym, aby stracić na wadze, powinien mieć świadomość tego, że bez odpowiedniej diety, a także aktywności fizycznej w zasadzie nie jest to możliwe. Mimo wszystko nie da się ukryć, że decydując się na odchudzanie, bardzo często stawiamy także na wszelkie suplementy, które mają nam w tym pomóc. Jest to na pewno dobre rozwiązanie, bo wówczas możemy wzmóc proces odchudzania, a zbędne kilogramy gubić szybciej. Jednym z takich suplementów jest HCA, a więc kwas hydroksycytrynowy. Jak w związku z tym taki kwas pomaga nam w odchudzaniu?

Pożeracz tłuszczu

Kwas hydroksycytrynowy wytwarzany jest przez roślinę zwaną garcynią kambodżańską, która występuje w Azji. Korzeń tej rośliny przez miejscowych uzdrowicieli nazywany jest „pożeraczem tłuszczu”, a to dlatego, że jest środkiem ułatwiającym trawienie, a także zmniejszającym apetyt.

HCA hamuje lipogenezę, a więc syntezę tłuszczu z węglowodanów i białek. Poza tym kwas HCA blokuje także kluczowy enzym w metabolizmie tłuszczu. Jest nim ATP-Citrat-Oxalacetat-Lyase, który jest niezbędny do przemiany węglowodanów w tkankę tłuszczową. Dzięki niemu nadwyżka węglowodanów nie jest przekształcana w tkankę tłuszczową, a magazynowany jest w wątrobie i mięśniach w postaci glikogenu.

Brak efektów ubocznych

Wielkim plusem suplementów zawierających w sobie HCA jest brak skutków ubocznych, które często się przy tego typu produktach pojawiają. Stawiając na HCA na pewno biegunki, wzdęć czy nudności nie zaobserwujemy.

Ala: Stosowałam ten wspomagacz przy odchudzaniu i rzeczywiście zadziałał rewelacyjnie. A wy jakie macie z nim odczucia?

Irena: Ja właśnie zabieram się za odchudzania i dietetyk mi ten suplement polecił. Jeszcze nie zaczęłam procesu, ale chyba ostatecznie się na niego zdecyduję.

2 myśli na “HCA – pomoc w odchudzaniu”

  1. Ja właśnie zabieram się za odchudzania i dietetyk mi ten suplement polecił. Jeszcze nie zaczęłam procesu, ale chyba ostatecznie się na niego zdecyduję.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *