Przejdź do treści

HCA – pomoc w odchudzaniu

Każdy z nas komu zależy na tym, aby stracić na wadze, powinien mieć świadomość tego, że bez odpowiedniej diety, a także aktywności fizycznej w zasadzie nie jest to możliwe. Mimo wszystko nie da się ukryć, że decydując się na odchudzanie, bardzo często stawiamy także na wszelkie suplementy, które mają nam w tym pomóc. Jest to na pewno dobre rozwiązanie, bo wówczas możemy wzmóc proces odchudzania, a zbędne kilogramy gubić szybciej. Jednym z takich suplementów jest HCA, a więc kwas hydroksycytrynowy. Jak w związku z tym taki kwas pomaga nam w odchudzaniu?

Pożeracz tłuszczu

Kwas hydroksycytrynowy wytwarzany jest przez roślinę zwaną garcynią kambodżańską, która występuje w Azji. Korzeń tej rośliny przez miejscowych uzdrowicieli nazywany jest „pożeraczem tłuszczu”, a to dlatego, że jest środkiem ułatwiającym trawienie, a także zmniejszającym apetyt.

HCA hamuje lipogenezę, a więc syntezę tłuszczu z węglowodanów i białek. Poza tym kwas HCA blokuje także kluczowy enzym w metabolizmie tłuszczu. Jest nim ATP-Citrat-Oxalacetat-Lyase, który jest niezbędny do przemiany węglowodanów w tkankę tłuszczową. Dzięki niemu nadwyżka węglowodanów nie jest przekształcana w tkankę tłuszczową, a magazynowany jest w wątrobie i mięśniach w postaci glikogenu.

Brak efektów ubocznych

Wielkim plusem suplementów zawierających w sobie HCA jest brak skutków ubocznych, które często się przy tego typu produktach pojawiają. Stawiając na HCA na pewno biegunki, wzdęć czy nudności nie zaobserwujemy.

Ala: Stosowałam ten wspomagacz przy odchudzaniu i rzeczywiście zadziałał rewelacyjnie. A wy jakie macie z nim odczucia?

Irena: Ja właśnie zabieram się za odchudzania i dietetyk mi ten suplement polecił. Jeszcze nie zaczęłam procesu, ale chyba ostatecznie się na niego zdecyduję.

2 komentarze do “HCA – pomoc w odchudzaniu”

  1. Ja właśnie zabieram się za odchudzania i dietetyk mi ten suplement polecił. Jeszcze nie zaczęłam procesu, ale chyba ostatecznie się na niego zdecyduję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.