Przejdź do treści

SUPLEMENTY DIETY DLA TRENUJĄCYCH

Wszystkie trenujące osoby chcą, by wysiłek przynosił maksymalne rezultaty w krótkim czasie. Uzyskanie wysportowanej, szczupłej sylwetki jest znacznie prostsze, jeśli będziemy się wspomagali za pomocą suplementów diety.

Większości osób wydaje się, że preparaty dla sportowców to wyłącznie odżywki w wielkich opakowaniach. Odpowiednia ilość węglowodanów i białek jest bardzo ważna, ale oprócz tego, należy uzupełniać składniki odżywcze, dbać o prawidłowy poziom hormonów i energii, wspomagać spalanie „upartego” tłuszczu, wspomagać stawy i regenerować organizm. Za chwilę dowiesz się, które preparaty będą najkorzystniejsze w tych zastosowaniach

Dla panów

Therm Line Man to preparat przygotowany z myślą o mężczyznach, który jednocześnie zwiększa wydzielanie testosteronu i zwiększa metabolizm organizmu.

Pieprz kajeński i pomarańcza gorzka to substancje, które wpływają na szybsze spalanie tłuszczu, dlatego podczas treningu budujemy suchą masę mięśniową. W czasie treningu bardzo ważna jest motywacja i skupienie – możemy to uzyskać dzięki żeń-szeniowi i kofeinie.

Im wyższy jest poziom testosteronu, tym łatwiej buduje się mięśnie. Therm Line Man dostarcza cynku i selenu, które pozwalają zwiększyć ilość tego hormonu.

Na większy poziom energii

Korzeń żeń-szenia to preparat, który jest stosowany od setek lat. Jest on bardzo dobrym rozwiązaniem dla wszystkich osób ćwiczących osób, ponieważ dostarcza energii i pozwala na dłuższy trening. Preparat składa się z dwóch form żeń-szenia – wyciągu i sproszkowanego korzenia, dzięki czemu jego działanie jest jeszcze silniejsze.

Żeń-szeń pozwala trenować nawet wtedy, gdy masz na głowie dużo spraw i wcześniej nie mogłeś skupić się na treningu.

Activbon dostarcza dwóch składników – żeń-szenia i guarany, dlatego jest jeszcze skuteczniejszy.

Na spalanie tłuszczu

Trening i dieta pozwala na spalenie tłuszczu, jednak są rejony ciała, z których jego usunięcie jest bardzo trudne. Na taki oporny tłuszcz warto zastosować kompleks termogeniczny, zawierający:

 • Svetol (hamuje wchłanianie węglowodanów)
 • Bioperine (zwiększa przyswajanie składników odżywczych z pokarmu i ułatwia wchłanianie kapsaicyny
 • Wyciąg z zielonej kawy (przyśpiesza metabolizm)
 • Wyciąg z zielonej herbaty (oczyszcza organizm i przyśpiesza spalanie tłuszczu)
 • Pieprz kajeński – przyśpiesza metabolizm
 • Chrom – zmniejsza apetyt na słodycze
 • Podobne działanie ma preparat Therm Line Forte, którego najważniejszym składnikiem jest sinetrol®. Dostarcza dużej ilości kofeiny i l-karnityny.

Dzięki takim preparatom, trening będzie znacznie bardziej efektywny, a mięśnie będą bardziej widoczne.

Na stawy

Intensywny trening może obciążać stawy, dlatego warto stosować preparaty, które je wspierają. Flexagen forte dostarcza kolagenu i witaminy C, która zwiększa jego wchłanianie. Glukozamina odbudowuje chrząstkę stawową, co dodatkowo chroni stawy przed uszkodzeniami.

Osoby, które czasem cierpią na bóle stawowe, skorzystają z wyciągu z bosweli i sporej dawce kwasu hialuronowego.

Możesz kupić także preparat, który zawiera chondroitynę i glukozaminę w dużej dawce. Terapię na stawy warto powtarzać raz na jakiś czas, dzięki czemu będziesz miał pewność, że trening nie ma na nie niekorzystnego działania.

Na regenerację

Wiele osób nie osiąga z treningu maksymalnych korzyści, ponieważ organizm nie jest w stanie zregenerować się pomiędzy poszczególnymi sesjami ćwiczeń. Jeśli trenujesz po południu, możesz mieć problem z zasypianiem, dlatego warto wspomagać organizm środkami wpływającymi korzystnie na regenerację.

Takim preparatem jest By-relaxil, usuwający napięcie i ułatwiający zasypianie. W jego skład wchodzą dobrze znane zioła:

 • melisa
 • szyszka chmielu
 • korzeń eleuterokoka (wspomagający regenerację organizmu
 • owoc głogu
 • kwiat lawendy

Dzięki niemu regeneracją będzie znacznie szybsza.

Regenerację organizmu po treningu wspomaga także arktyczny korzeń, wspomagający homoeostazę i poprawiający nastrój.

Pozwala to na jeszcze intensywniejszy trening i szybsze budowanie mięśni.

4 komentarze do “SUPLEMENTY DIETY DLA TRENUJĄCYCH”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.