Przejdź do treści

Dlaczego warto naturalnie dbać o zdrowie

DLACZEGO WARTO

Tak wielu ludzi marzy o dobrym zdrowiu, inni je mają. Gratuluje Ci że jesteś tutaj. Większość tylko marzy, Ty zaś wiozłeś sprawy w swoje ręce. Wiara bez działania jest jak studnia bez wody. Przeczytaj to, zanim będziesz skazany na lekarza. Płacisz mu gdy jesteś chory. W starożytnych chinach lekarza utrzymywała cała osada, płacili mu tylko zdrowi ludzie. Uważano, zresztą słusznie, że tylko zdrowy człowiek może pracować, a tym samym zapłacić za leczenie More hints. W ten sposób lekarz starał się nie dopuścić do choroby.

Współczesna medycyna leczy choroby, pomimo tego, że od wieków mędrcy mówili, lecz człowieka który jest chory nie chorobę, a nie samą chorobę, rozumiesz? Tym zajmuje się Medycyna holistyczna. Medycyna która, nie tylko bierze pod uwagę ciało człowieka jako całość, ale także uwzględnia człowieka na poziomie emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Tak więc nasze myśli i emocje mają wielki wpływ na nasze zdrowie.

Tak wielu ludzi marzy o dobrym zdrowiu, inni je mają. Gratuluje Ci że jesteś tutaj. Większość tylko marzy, Ty zaś wiozłeś sprawy w swoje ręce. Wiara bez działania jest jak studnia bez wody. Przeczytaj to, zanim będziesz skazany na lekarza. Płacisz mu gdy jesteś chory. W starożytnych chinach lekarza utrzymywała cała osada, płacili mu tylko zdrowi ludzie. Uważano, zresztą słusznie, że tylko zdrowy człowiek może pracować, a tym samym zapłacić za leczenie. W ten sposób lekarz starał się nie dopuścić do choroby.

Współczesna medycyna leczy choroby, pomimo tego, że od wieków mędrcy mówili, lecz człowieka który jest chory nie chorobę, a nie samą chorobę, rozumiesz? Tym zajmuje się Medycyna holistyczna. Medycyna która, nie tylko bierze pod uwagę ciało człowieka jako całość, ale także uwzględnia człowieka na poziomie emocjonalnym, mentalnym i duchowym. Tak więc nasze myśli i emocje mają wielki wpływ na nasze zdrowie.

To, że jesteśmy istotą holistyczną, oznacza również, że oddziaływają na nas zewnętrzne czynniki. Najłatwiej to zobaczyć na przykładzie oddziaływania środowiska w którym żyjemy na Twoje zdrowie. Od wieków środowisko w którym żyje człowiek, wspierało go, dostarczało mu m. in. powietrza, wody i pożywienia, czyli najważniejszych, a zarazem niezbędnych składników potrzebnych do życia ludzkiego. Dzisiaj już tak nie jest. Stało się to na skutek zmian, które my jako ludzie zrobiliśmy w naszym otoczeniu, na naszej planecie.

Powietrze, którym oddychamy zanieczyszczone jest spalinami i innymi substancjami, wydzielanymi przez przemysł. Wraz z życiodajnym tlenem, wdychamy substancje, które, wraz z wiekiem w coraz większej ilości gromadzą się w organizmie. W drodze ewolucji organizm człowieka, nie wykształcił jeszcze odpowiednich narzędzi do usuwania tych trujących substancji z organizmu. Są dla niego nowe. Czym jest te kilkadziesiąt ostatnich lat w porównaniu do drogi ewolucji człowieka. Ziemia, która jest podstawą upraw i wyżywienia człowieka, również przez lata stosowania środków ochrony roślin, jest mocno zanieczyszczona. Wraz z pokarmami przyjmujemy do organizmu mnóstwo szkodliwych substancji. Przyjmują je także zwierzęta, których mięso, jaja oraz inne produkty spożywamy. W ten sposób zanieczyszczamy się powtórnie, dokładając do zestawu, substancje które powstały w organizmach zwierząt, na skutek chorób wywołanych przez szkodliwe pożywienie.

Więcej na ten temat znajdziesz na stronie naszego sklepu.

3 komentarze do “Dlaczego warto naturalnie dbać o zdrowie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.