Przejdź do treści

Czym są bioflawonoidy?

Czy spotkaliście się z terminem bioflawonoidy? Z pewnością większość z was nie wie, czym one są, choć oczywiście nikogo dziwić to akurat nie może. Mimo wszystko, jako że mają one związek z naszym organizmem i zdrowiem, warto jest się nimi zainteresować. Przede wszystkim należy w tym miejscu podkreślić, że bioflawonoidy to substancje, które w pierwszym momencie zostały zaliczone do witamin, a to dlatego, że są w stanie zapobiegać chorobom.

Właściwości

Bioflawonoidy odgrywają bardzo ważną rolę w kontekście utrzymania dobrego zdrowia i zapobiegania wielu chorobom. Co ważne dotyczy to nie tylko tak popularnych chorób jak przeziębienie, ale i tych cywilizacyjnych, a więc choćby nowotworów, miażdżycy czy chorobom serca. W naszym organizmie bioflawonoidy pełnią przede wszystkim właściwości antyoksydacyjne, a więc zabijają wolne rodniki, które przyczyniają się do powstania chorób, a także starzenia się organizmu.

Uważa się także, że bioflawonoidy pomagają obniżyć poziom złego cholesterolu, a ten jak wiemy, nie bez powodu nazywany jest cichym zabójcą.

Źródło

Najwięcej bioflawonoidów znajdziemy w nieprzetworzonej żywności, a więc między innymi owocach i warzywach. Wiele jest ich także w ziarnach, orzechach czy czerwonym winie. Niemniej jednak, czy aby na pewno z pożywieniem dostarczamy ich tak wiele, że jest to ilość wystarczająca? Z całą pewnością nie. Dlatego też powstały specjalne suplementy zawierające w sobie bioflawonoidy, których zakup warto jest wziąć pod uwagę. Nie kosztują wiele, a jednak ich działanie na nasz organizm wpływa bardzo korzystanie.

2 komentarze do “Czym są bioflawonoidy?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.