Przejdź do treści

Czym są antyoksydanty?

Z pewnością spotkaliście się z terminem antyoksydanty, choć należy zauważyć, że większość z nas nie wie, co oznacza to pojęcie. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, bo związane jest ono z naszym organizmem, a tak naprawdę to zazwyczaj nasza wiedza o nas samych jest nikła. Spróbujmy sobie jednak odpowiedzieć na to, czym są owe antyoksydanty i jak ich wpływ czy też brak może oddziaływać na nasz organizm.

Substancje odżywcze i enzymy

Za antyoksydanty uważamy zarówno substancje odżywcze, a więc witaminy i substancje mineralne, jak i enzymy takie jak białka. Pełnią one w naszym organizmie bardzo ważną rolę, ponieważ zapobiegają wielu przewlekłym chorobom. Wszystko dlatego, że równoważą szkodliwe działanie procesów zachodzących w naszym organizmie. Muszą one być do organizmu dostarczone z zewnątrz, bo w innym wypadku zaczną w nim dominować wolne rodniki, które zagrażają zdrowym komórkom.

Przeciwdziałanie

Wymieniając zalety, jakie niosą w sobie antyoksydanty, zaznaczyć trzeba, że przeciwdziałają one starzeniu się naszego organizmu. Nie jest to oczywiście jedyna ich zaleta, bo dodajmy też, że przeciwdziałają także nowotworom. Do tego chronią one serce, zmniejszając ilość cholesterolu. Na koniec dodajmy jeszcze, że antyoksydanty są kluczem do detoksykacji wątroby i jelita grubego, co jest również bardzo ważne, bo oczywiste jest, że niezdrowo się odżywiając jesteśmy narażeni na toksyny, które w dużej ilości gromadzą się w wątrobie i jelicie grubym. Dobrze jest się ich zatem pozbyć.

3 komentarze do “Czym są antyoksydanty?”

  1. Dbanie o swój organizm i ochrona przed stresem antyoksydacyjnym powinien być dla każdego jednym z priorytetów. Wiadomo, że w dzisiejszych czasach jesteśmy zabiegani i myślenie o tym co dobre, a co złe dla zdrowia spada na dalsze tory, stąd warto posiłkować się pewnymi suplementami jak choćby Resvitarox: https://mocantyoksydantow.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.