Przejdź do treści

Czym jest dieta Dukana?

Jako że problem otyłości jest dziś problemem powszechnym, nie dziwi akurat to, że powstało wiele diet, które w aspekcie utraty wagi mają być skuteczne. W zasadzie wymienić ich moglibyśmy kilkadziesiąt, choć oczywiste jest, że tylko nieliczne z nich są praktyczne. Zdecydowana większość nie daje żadnych efektów, a jeżeli nawet to i tak nie są one długotrwale, bo po powrocie do normalnej diety szybko doświadczamy efektu jo-jo, co jest równoznaczne z tym, że tak jak i łatwo wagę straciliśmy, tak teraz szybko na masie nabieramy. Co nam to więc da? Oczywiście nic.

Są jednak diety, które moglibyśmy ustawić w szeregu przed resztą. Jedną ze sprawdzonych kuracji odchudzających jest dieta francuskiego lekarza Pierre’a Dukana nazwana od jego nazwiska dietą Dukana.

Cztery etapy

Dieta Dukana to dieta polegająca na spożywaniu zwiększonej zawartości białek. Składa się z czterech etapów. Pierwszym z nich jest faza uderzeniowa, kiedy to spożywamy produkty białkowe o niskiej zawartości tłuszczu od 4 do 5%. Drugi etap to faza równowagi. Dalej spożywamy w niej produkty białkowe, a co drugi dzień włączamy do niej warzywa. Trzeci etap to już faza utrwalenia, w którym musimy zadbać o to, aby utrzymać naszą wagę i nie dopuścić do efektu jo-jo. Ostatni etap nazywany białkowe czwartki to stosowanie diety białkowej jeden dzień w tygodniu, podczas kiedy w innych możemy spożywać dowolne posiłki. Oczywiście nie musi to być czwartek, bo to, w jaki dzień tygodnia będziecie stosować kurację białkową zależy od was.

 

3 komentarze do “Czym jest dieta Dukana?”

  1. Natknęłam się na tę dietę już w roku 2001, ale jakoś nie wierzyłam w to w ogóle. Dopiero kiedy koleżanka zaczęła ją stosować i chudnąć spróbowałam i rzeczywiście jest rewelacyjna.

  2. Musze sie wam pochwalić w końcu zrzuciłam –
    8 kilogramow. Przeszukalam chyba cały polski internet żeby znaleźć coś na
    odchudzanie i znalazłam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.