Przejdź do treści

Czy warto zażywać suplementy diety?

Oczywiste jest, że dziś na rynku suplementów diety jest mnóstwo. Nie musimy już nawet udawać się do apteki, aby się o tym przekonać, bo wystarczy włączyć telewizor. W zasadzie zewsząd jesteśmy bombardowani reklamami dotyczącymi suplementów diety, które mają ją wzbogacić w brakujące w naszym organizmie składniki. Czy rzeczywiście są one takie skuteczne, jak mówią to reklamy?

Czym są suplementy diety?

Suplementy diety to połączenie produktów roślinnych, witamin i związków mineralnych. Jako że nie są one sprzedawane na receptę kupić je w zasadzie może każdy. Warto zdać sobie jednak sprawę z tego, że takie suplementy nie zastąpią w całości zapotrzebowania naszego organizmu na dany składnik żywności, a są w stanie tylko uzupełnić naszą dietę. Podstawą w takiej sytuacji musi być właśnie nasze dzienne menu.

Kto powinien zażywać suplementy?

Na suplementy postawić może każdy, chyba że co do tego są jakieś przeciwwskazania. Niekiedy taką grupę stanowią kobiety w ciąży, choć rzadko, bo jako iż są to produkty na bazie składników roślinnych, nie powinny stanowić dla naszego organizmu żadnego zagrożenia.

Przede wszystkim jednak po suplementy muszą sięgać osoby, które cierpią na wszelkie niedobory i nie potrafią ich uzupełnić dietą. Dla nich taka dodatkowa dawka danego składnika odżywczego sprawi, że niedobór zostanie wyrównany. Pamiętać należy jednak o tym, aby nabywać suplementy sprawdzonych producentów, którzy nie są nowym tworem na rynku. Produktów takich firm należy unikać.

2 komentarze do “Czy warto zażywać suplementy diety?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.