Przejdź do treści

CZARNY ORZECH – POZBĄDŹ SIĘ PROBLEMÓW Z PASOŻYTAMI I NIE TYLKO

Czarny orzech to roślina wykorzystywana przy leczeniu pasożytów wykorzystywana od czasów starożytnego Rzymu. Badania przeprowadzone w XXI wieku potwierdziły jego skuteczne działanie na pasożyty, wynikające z dużej zawartości juglonu i hydrojuglonu.

Czarny orzech działa skutecznie na ponad 100 różnych pasożytów. Spotkałem kiedyś pacjenta, który twierdził, że działanie czarnego orzecha jest tak silne, że od razu pozwala na pozbycie się problemu. To szczególnie ważne dla osób, które mają ciągły kontakt ze zwierzętami. Pasożyty są problemem, który dotyka miliony osób na całym świecie. Zarażamy się nimi, jedząc niedokładnie umyte owoce i warzywa, pijąc zanieczyszczoną wodę i jedząc mięso. Większość pasożytów atakuje jelita, ale są także takie, które gnieżdżą się w wątrobie, naczyniach krwionośnych i w mózgu.

Zakażenie pasożytami daje wiele mylących objawów, takich, jak bóle brzucha, zaparcia i biegunki, wzdęcia, ciągłe zmęczenie, problemy z alergiami i obniżenie odporności. Dziecko chorujące na pasożyty są niespokojne, nie mają apetytu i często chorują.

Większość lekarzy nie leczy przyczyny tych objawów, a jedynie stara się je zmniejszyć, a badanie na pasożyty odbywa się dopiero wtedy, gdy wyraźnie o nie poprosimy. Co najgorsze, pasożyty często nie są wykrywane podczas pierwszego badania i trzeba je powtarzać.

Czarny orzech ma działanie ściągające, które wynika z dużej zawartości tanin, naturalnego jodu i juglonu. Te substancje nawet w małym stężeniu pozwalają pozbyć się pasożytów.

Jak go przyjmować?

Czarny orzech najlepiej przyjmować na czczo, dzięki czemu jego działanie będzie skuteczniejsze. Producent zaleca zwykle zaczynanie od małej dawki ekstraktu i zwiększanie jej każdego dnia. Jeśli po przyjmowaniu czarnego orzecha zauważysz u siebie takie objawy, jak złe samopoczucie lub objawy grypopodobne, może oznaczać to, że zaczyna on działać. Pasożyty wydzielają toksyny, które podtruwają nasze ciało. Nie wolno wtedy rezygnować z terapii, bo niektóre formy pasożytów są odporne ten preparat. Po kilku dniach nastąpi ich przeobrażenie i nie będą miały szans z preparatem, który stosujesz. Jeśli chcesz mieć pewność, że terapia jest skuteczna, powtórz dawkę czarnego orzecha także wieczorem.

Jeśli chcesz, by terapia była jeszcze skuteczniejsza, powinieneś zastosować czarnego orzecha po oczyszczaniu jelit. Możesz to zrobić za pomocą takich ziół, jak na przykład łupina babki czy triphala.

Znamy wiele osób, które regularnie stosują dwutygodniową terapię oczyszczającą za pomocą czarnego orzecha, dzięki czemu mają pewność, że w ich organizmie nie rozwijają się pasożyty.

Inne działania czarnego orzecha

Działanie przeciwpasożytnicze nie jest jedynym wskazaniem do używania tego surowca. Zawiera on mnóstwo antyoksydantów, które pozwalają na pozbycie się wolnych rodników. Wspiera także zdrowie skóry, hamując stany zapalne, a w Niemczech odkryto, że ma korzystne działanie na osoby, które cierpią na problemy z oddychaniem. Można go stosować wspomagająco także przy takich problemach zdrowotnych, jak:

  • Candida – z uwagi na działanie przeciwgrzybicze
  • Grzybica skóry – stosunkowo mało osób wie o tym, że czarny orzech można stosować zarówno wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Jest on dobrym rozwiązaniem przy „stopie sportowca” i problemach z grzybicą paznokci i łuszczycą.
  • Niedoskonałości skórne – ekstraktem można smarować zmiany trądzikowe i wysypkę. Najlepiej rozpuścić kilka kropli w wodzie i następnie przemywać skórę taką mieszaniną. Najlepiej zrobić to po powrocie do domu, bo czarny orzech może zabarwić skórę.
  • Opryszczka – czarny orzech ma także działanie antywirusowe.
  • Problemy z poceniem się – taniny mają silne działanie ściągające i działają także na gruczoły potowe.
  • Wspieranie trawienia – podobnie, jak inne zioła o gorzkim smaku, czarny orzech ma korzystne działanie na trawienie. Zmniejsza także podrażnienia śluzówki.
  • Korzystny wpływ na gardło – czarny orzech może służyć do płukania gardła, ponieważ zawiera bakteriobójczy jod.

2 komentarze do “CZARNY ORZECH – POZBĄDŹ SIĘ PROBLEMÓW Z PASOŻYTAMI I NIE TYLKO”

  1. Czarnym orzechem wyleczyłam swoją kotkę z nieuleczalnej choroby wirusowej kocia panleukopenia / kocia parwowiroza / koci tyfus / nosówka kotów , zyje już bezproblemów od 6 lat po chorobie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.