Przejdź do treści

Co zrobić, aby stracić na wadze?

To, że z nadwagą zmaga się dziś wielu naszych rodaków jest oczywiste. Co gorsze dotyka ona już najmłodsze dzieci, co jest bardzo niepokojące. Taki stan rzeczy spowodowany jest przede wszystkim tym, że większość z nas nie odżywia się w sposób prawidłowy, a poza tym unika także ruchu. Siedzący tryb życia, a także zła dieta to dwa podstawowe czynniki, które decydują o tym, że szybko nabieramy na wadze, choć na pewno po części może to być spowodowane także i uwarunkowaniami genetycznymi. Niezależnie jednak od tego, z jakiego powodu mamy nadwagę, warto jest powiedzieć STOP i coś z tym zrobić. Najważniejsze są tu chęci. Wiele osób udaje, iż ich ten problem nie dotyczy. Inni natomiast sądzą, że w ich wypadku nic to nie da, bo mają taką budowę ciała. Nie jest to prawda, bo tak jak i ktoś z was szybko przytył, równie dobrze może i na wadze stracić. Jak to zrobić?

Zdrowa dieta

Najważniejsza w procesie odchudzania jest dieta. Dlatego też trzeba obliczyć swoje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne i sporządzić dietę, która będzie dostarczała mniej kalorii, aniżeli potrzebujemy. Z tym najlepiej jest udać się do dietetyka. Wówczas nasza dieta na pewno będzie w pełni wartościowa pod względem odżywczym.

Aktywność fizyczna

Drugim czynnikiem jest aktywność fizyczna, od której nie wolno stronić. Ruch niezależnie od tego, w jakiej formie jest wskazany. Mogą to być ćwiczenia na siłowni, bieg lub też jazda na rowerze. Warto jednak pamiętać, aby trwał on ponad 20 minut, bo dopiero po tym czasie tkanka tłuszczowa zamieniana jest na energię.

2 komentarze do “Co zrobić, aby stracić na wadze?”

  1. Mówisz tu o cenie? To zależy. Specjaliści prowadzący gabinety są drodzy. Lepiej skontaktować się z dietetykiem, który nie pracuje w zawodzie. Ja za swoją 3-miesięczną dietę zapłaciłam 200 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.