Przejdź do treści

Co daje miód Manuka?

Chyba każdy z nas słyszał o tym, że miód ma bardzo dobry wpływ na nasz organizm i spożywać go należy nie tylko w przypadku przeziębień. Na pewno o wiele lepiej od cukru sprawdzi się jako słodzik. Niemniej jednak miód miodowi nie równy. Jeśli mówimy tu o miodzie z najwyższej półki, należy pod uwagę wziąć miód Manuka. Niestety jego cena jest dość wysoka, bo niewielki słoiczek takiego miodu to koszt przekraczający 100 złotych. Mimo wszystko jednak nie ma wątpliwości co do tego, że miód Manuka naszemu organizmowi daje wiele dobrego. Zresztą tak wysoka cena uwarunkowana jest wysokim kosztem jego produkcji.

Czym jest miód Manuka?

Zanim przejdziemy do właściwości tego miodu warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym w ogóle jest taki miód. Otóż jest to miód jednokwiatowy, który zbierany jest w Nowej Zelandii, choć dziś krzewy Leptospermum Scoparium, z którego pszczoły go zbierają, uprawia się już także w USA i Anglii.

Działanie antybakteryjne

Przede wszystkim należy podkreślić, że miód Manuka ma działanie antybakteryjne. Nie bez powodu zastąpiono nim wiele antybiotyków, które mogą przecież wywoływać skutki uboczne. Miód ten, mimo iż ma silne działanie antybakteryjne, to takowych nie wywołuje.

Leczenie ran

Bardzo dobrze sprawdza się od w przyspieszeniu gojenia się ran. Wszystko dlatego, że enzymy, które się z nim znajdują, usuwają z rany wszystkie tkanki martwe, pozostawiając ją tym samym czystą.

Udowodniono, że nakładany w formie maseczki pomaga także w leczeniu trądzika młodzieńczego.

2 komentarze do “Co daje miód Manuka?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.