Przejdź do treści

Chlorella i jej zalety

Na wszelkiego rodzaju suplementy diety stawiamy dziś naprawdę często i z pewnością nadal tak będzie. Oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego, ponieważ trzeba zaznaczyć, że obecnie nie jesteśmy w stanie dostarczyć do naszego organizmu odpowiednich związków odżywczych i minerałów z diety. W takiej sytuacji sięganie po suplementy jest jak najbardziej wskazane. Jednak warto zauważyć, że suplementy to nie tylko składniki odżywcze, minerały i witaminy, ale także substancje, które mają ochronić nasz układ przed drobnoustrojami czy toksynami. W usuwaniu z naszego układu tych drugich znakomicie sprawdza się tak zwana chlorella, o której z pewnością większość z was nawet nie słyszała.

Otóż trzeba zacząć od tego, że chlorella to nic innego, jak słodkowodna alga o działaniu oczyszczającym. Przyjrzyjmy się w związku z tym, co możemy dzięki niej z naszego organizmu usunąć.

Toksyny, chemikalia i alkohol

Z toksynami właściwie mamy dziś styczność na okrągło. Spotykamy je bowiem nie tylko w jedzeniu, które pełne jest sztucznych barwników i konserwantów, ale także w alkoholu, który przecież jest u nas dość popularny czy kosmetykach. Niezależnie od tego, z jakimi toksynami macie do czynienia to chlorella w ich usunięciu, na pewno sprawdzi się doskonale. Poza tym jest w stanie usunąć także metale ciężkie. Te znajdziemy natomiast między innymi w papierosach czy plombach dentystycznych. Warto jest ją zażywać choćby profilaktycznie dla ochrony swojego układu przed wszelkimi toksynami.

2 komentarze do “Chlorella i jej zalety”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.