Przejdź do treści

Naturalne metody na pasożyty

Mimo tego, że większość z nas nawet nie dopuszcza do siebie myśli o tym, że może mieć pasożyty, to zagrożenie występuje bardzo często. Nie jest też prawdą, że pasożyty atakują wyłącznie dzieci – zwykle choruje na nie cała rodzina.

Zakażamy się nimi przede wszystkim przez pokarm, jedząc źle umyte warzywa i owoce, a także niedogotowane mięso. Powodem zakażenia może być też kontakt ze zwierzęciem lub glebą zanieczyszczoną jajami pasożytów.

W tym artykule opiszę kilka metod, które pomagają pozbyć się niechcianych lokatorów.

1 Czosnek – to zioło, pozwala pozbyć się takich chorób, jak giardioza i zakażenie glistami.

2 Cebula – związki siarki, które znajdziesz w cebuli, mają działanie przeciwpasożytnicze, a sok z cebuli, to lekarstwo na tasiemca i owsiki.

3 Olej kokosowy – olej kokosowy zawiera naturalne, nasycone tłuszcze i kwasy, które chronią go przed jełczeniem. Przyjmowanie oleju kokosowego, pozwala oczyścić organizm z glist i owsików.

4 Nasiona dyni – świeże nasiona dyni poprawiają prace jelit i porażają układ nerwowy pasożytów. Dzięki temu nie mogą się one poruszać i zostają wydalone z organizmu.

5 Piołun – zioło o niezwykle gorzkim smaku, które poprawia trawienie, pracę pęcherzyka żółciowego i zabija pasożyty. Najlepszym rozwiązaniem jest przyjmowanie go w połączeniu ze składnikami, które łagodzą jego smak. Podobne działanie ma wrotycz i goryczka, które znajdziesz w preparacie Parafight.

6 Granat – sok z granatów ma działanie przeciwpasożytnicze, dostarcza także mnóstwa witamin i minerałów.

7 Olejek oregano – to bardzo skoncentrowane źródło składników przeciwpasożytniczych, dlatego warto stosować go jako element naszej diety. Nie zapomnij o jego rozcieńczeniu przez przyjęciem. Podobne działanie ma tymianek pospolity.

8 – Wyciąg z czarnego orzecha – czarny orzech to chyba najbardziej znany preparat na pasożyty. Zawiera takie składniki, jak garbniki, jod, juglon, flawonoidy, glikozydy, dzięki którym można się rozprawić zarówno z pasożytami, jak i z grzybami Candida.

Najważniejsze zasady walki z pasożytami

Odpowiednia dieta – przed rozpoczęciem terapii na pasożyty, należy oczyścić jelita ze złogów. Pomaga w tym między innymi stosowanie preparatu Colovada, który zmiękcza złogi w jelitach i poprawia samopoczucie, a także sprawia, że pasożyty są bardziej wyeksponowane na działanie środków leczniczych.

Oczyszczenie organizmu jest przydatne także po kuracji, ponieważ przy poważnym zakażeniu pasożytami, może dojść do reakcji Herxheimera. Polega ona na zatruciu organizmu toksynami, które wydobywają się z martwych pasożytów. Jeśli

Leczenie całej rodziny – zakażenie pasożytami to problem dotyczący całej rodziny. Aby można było się go pozbyć, kurację powinni przejść wszyscy domownicy, dlatego najlepiej jest zamówić od razu kilka opakowań preparatów na pasożyty.

Zapobieganie poważnym zakażeniom – poważnym błędem w leczeniu pasożytów jest to, że czekamy z rozpoczęciem terapii do ostatniej chwili. Gdy pojawiają się już negatywne objawy zakażenia, wyleczenie jest znacznie trudniejsze. Osoby z grupy ryzyka (na przykład pracujące z małymi dziećmi albo ze zwierzętami) powinny raz na jakiś czasu przeprowadzić terapię zapobiegawczą. Nie należy sugerować się wynikami testów kału – bardzo często wychodzą one negatywnie, mimo tego, że jesteśmy zarażeni pasożytami.

Stosowanie preparatów zawierających kilka składników – każde z ziół ma działanie na określone gatunki pasożytów, ale nie niszczy ich wszystkich. Zakażenie pasożytami nie oznacza także tego, że zaatakował nas tylko jeden gatunek. Przyjmując preparaty zawierające kilka składników, zwiększamy szansę na wyleczenie. Dobrym przykładem takiego preparatu jest ParaFight, który rozprawia się z większością pasożytów i jednocześnie odtruwa organizm.

Używanie skutecznych preparatów – gdy dojdzie do poważnego zakażenia pasożytami, nie ma czasu na półśrodki. Bardzo dobrym wyborem w takiej sytuacji jest zastosowanie Black Walnut Leaves, czyli liści czarnego orzecha w połączeniu z witaminami. Dzięki niemu można szybko wzmocnić organizm i pozbyć się pasożytów.

1 komentarz do “Naturalne metody na pasożyty”

  1. A która z tych metod będzie najlepsza, gdy mamy małe dzieci? Niechętnie przyjmują preparaty z piołunem, bo jest bardzo gorzki 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.